Innymi słowy, rzeczywistość może zaskoczyć nawet pozytywnie. Administratorem danych osobowych jest Currency One S.A. Szyperska 14, operator serwisu InternetowyKantor.pl. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz odwołać zgodę. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane poza granice EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Amerykański rynek pokazuje ostatnio sporo danych sugerujących, że wcale tak źle nie będzie.

eur pln prognoza

W związku z obawami o skutki wojny handlowej, istotnie spadły również indeksy sentymentu w Niemczech i strefie euro, które również mogą negatywnie rzutować na wzrost gospodarczy. Po ostatniej podwyżce ze strony FOMC o 75pb czekamy co najmniej na powtórkę. Gospodarka znosi to wszystko na razie dzielnie, ale na tym etapie nie giełda papierów wartościowych i jej funkcje ma co się spodziewać nadmiernie eksponowanych skutków zacieśnienia. Jednocześnie inflacja pozostaje wysoka, a rozpędzenie inflacji bazowej spore . Globalne hamowanie wzrostu również jeszcze nie zakorzeniło się na tyle, aby zatrzymać amerykańską gospodarkę. Dane jednak stopniowo się pogarszają i ten proces będzie eskalował.

Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie EUR/PLN. Notowania tej pary walutowej zakończyły wczorajszą sesję w okolicach 4,6950, a dzisiaj delikatnie rosną do okolic 4,70. W pierwszych kilku godzinach dzisiejszej sesji trudno spodziewać się istotnych zmian sytuacji, bowiem środowa sesja na rynkach walutowych upływa… Polski Instytut Ekonomiczny podał w ubiegłą środę, jeszcze przed publikacją wstępnych danych o inflacji w czerwcu, że w lipcu stopy procentowe wzrosną o 50 punktów bazowych do 6,5 proc. Mimo oczekiwanego spowolnienia ekspansji, nie oczekujemy spadku inflacji, a sytuacji zgoła przeciwnej.

Frank ma nie przebić 5 zł

Dax przykładowo stracił 0,33 proc., zaś Cac tyle zyskał (+0,33 proc.). (0,95 proc.), mWIG 40 także spadł o 0,36 proc., sWIG 80 natomiast forex: przewodnik dla początkujących wzrósł o 0,09 proc.. Euro stara się odrabiać straty Kurs EUR/USD umocnił się na poziomie 1,02, i aktualnie jest notowany na 1,0220.

eur pln prognoza

EBC planuje zacieśnianie polityki monetarnej. Jednak podnoszenie stóp procentowych przez EBC może wywołać wzrost obaw o skutki wysokiego zadłużenia takich krajów jak Grecja, Portugalia, Włochy i Hiszpania. Skutkiem może być więc podwyższenie już bardzo wysokiego poziomu awersji do ryzyka. – Teoretycznie podwyższenie stóp procentowych przez EBC powinno pomóc złotemu, a jednak w praktyce może zaszkodzić polskiej walucie – komentuje Leściorz. EUR/PLN to jedna z najpopularniejszych par wśród polskich i niektórych innych inwestorów detalicznych z Europy Wschodniej, w której walutą bazową jest euro, a walutą kwotowaną jest złoty. Na rynkach międzynarodowych kurs EUR/PLN nie ma większego znaczenia – para należy do tzw.

Jak na razie Szwajcarski Bank Narodowy, podobnie jak EBC, zdecydował się na jedną podwyżkę stóp procentowych o 50 pb. Ostatnio byliśmy świadkami przełamania parytetu na eurodolarze, natomiast w minioną środę Rezerwa Federalna USA podniosła stopy procentowe o 75 pb. Sprawdzamy prognozy walutowe po tych ważnych wydarzeniach. Złoty w parze z bardzo mocnym dolarem amerykańskim osłabił się do najniższego poziomu w historii.

Przeczytaj rekomendacje ekspertów i z sukcesem pomnażaj swój kapitał. „Zakładamy, że do końca tego roku frank pozostanie mocny, a kurs EUR/CHF w tym i kolejnym kwartale utrzyma się w okolicy bieżących poziomów . Euro jest wspólną walutą większości krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej, tworzących tzw. To oficjalny środek płatniczy w takich państwach jak Austria, Belgia, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia i Włochy. Wspólna waluta obowiązuje także w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. Na mocy oficjalnych umów posługują się nią również mieszkańcy Andory, Monako, San Marino oraz Watykanu.

Jednak w perspektywie 6-12 miesięcy należy spodziewać się, że euro będzie kosztować raczej 1,08-1,10 dolara. Kurs funta brytyjskiego w najbliższym czasie może przesunąć się w okolice 1,20 dolara , by za rok wzrosnąć do 1,26 dolara. Natomiast frank powinien zacząć zyskiwać na wartości wobec euro, gdyż Szwajcarski Bank Narodowy ostatnio konsekwentnie kieruje go w górę. Jeszcze w połowie lipca pisaliśmy, że doszło do przełamania parytetu na parze EUR/USD. Wynikało to właśnie z rozbieżności pomiędzy działaniami Fedu, a EBC.

Analiza EUR/PLN

W ostatnim rankingu miliarderów Forbesa był na pozycji 438. Czytaj dalej W lipcu całkowity import ciekłego gazu LNG do Unii Europejskiej był wyższy niż ilość gazu sprowadzana przez UE rurociągami z Rosji – informuje Polski Instytut Ekonomiczny. Korzystny kurs za zabezpieczenie dla eksporterów z dłuższym horyzontem 3-12 miesięcy poniżej poziomu 4,30 PLN/EUR, alternatywnie na obecnych poziomach. Od stycznia do połowy lutego – głównym scenariuszem pozostaje handel w trendzie bocznym 4,25 – 4,35 PLN/EUR, głownie blisko poziomu 4,30 PLN/EUR.

Złoty mocny, ale rośnie ryzyko korekty notowań

Największymi optymistami względem złotego pozostają analitycy Nomury, którzy wciąż prognozują spadek kursu euro do 4,30 zł na koniec roku. Zdanie całkowicie zmienili za to eksperci z banku Morgan Stanley, którzy jeszcze pod koniec maja spodziewali się euro po 4,35 zł, a teraz widzą je po 4,90 zł na koniec grudnia. Obecnie jest to najbardziej pesymistyczna z prognoz w bazie Bloomberga. Na razie nie ma jednak żadnej prognozy z piątką z przodu.

Wartość aktywów skupowanych przez EBC (2015-

PMI w Polsce – i w całej Europie – ponownie w dół Rozpoczynamy ten tydzień z dużym ładunkiem danych. Dziś poznaliśmy dane PMI regionu za lipiec, głównego lidera obaw o recesję, które pokazały dalszy spadek, zwłaszcza w Polsce i Czechach. – Największą zmianą wykazał się wskaźnik dla Hiszpanii.

Z kolei — jak donosi Strefa Inwestorów — analitycy Banku Millenium uważają, że taka, agresywna decyzja EBC, będzie miała także wpływ na notowania złotego. To dlatego, że wysoki wzrost stóp wsparłby nie tylko wspólną walutę, ale też pozostałe waluty regionu. Para walutowa EUR/PLN jest egzotyczna, a jej zachowanie na rynku jest trudne do przewidzenia. Takie pary nie są zbyt popularne wśród traderów, ale wśród mieszkańców Polski i Europy Wschodniej ta para walutowa jest dość popularna. Zdaniem ekspertów, teraz lepiej kupować walutę, licząc na jej długoterminową perspektywę, ponieważ spodziewany jest wzrost. Jeśli potwierdzi się informacja o przejściu obywateli Polski do euro, to wartość euro znacząco spadnie.

Początek nowego tygodnia na globalnych rynkach walutowych jest spokojny. Jest to jednak spokój pełen wyczekiwania, bowiem kluczowym tematem bieżącego tygodnia jest środowa decyzja Rezerwy Federalnej ws. Kurs złotego odzyskuje kolejne utracony poziomy Inwestorzy spodziewają się jastrzębiego podejścia Fed do polityki monetarnej, a już sam ten fakt w ostatnich miesiącach wspierał amerykańskiego dolara. Jednak do czasu – bo ostatnie dwa tygodnie były czasem odreagowania spadkowego na USD za sprawą zmiany podejścia do polityki monetarnej także przez ECB i pierwszej od 11 lat podwyżki stóp procentowych w strefie euro.

Deficyt sektora finansów publicznych w 2018 r. Powinien wynosić poniżej 1%, co w parze z wysokim wzrostem gospodarczym pozwoli na redukcję stosunku długu do PKB. Powinno to pozwolić na poprawę wizerunku w oczach kredytodawców. Kraj, z uwagi na dobrą sytuację i perspektywy gospodarcze, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wbrew oczekiwaniom rynku przewidywania cen gazu ziemnego – ceny wzrosnąć na mniej build zapasów w październiku ubiegłego roku doświadczył podwyżki ratingu ze strony agencji S&P. „Wielkiej Trójki” aktualizowały prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego i wskaźników fiskalnych. Niewykluczone, że – uwzględniając dobre wyniki fiskalne i stabilne otoczenie ekonomiczne – retoryka agencji w kontekście Polski będzie nadal się poprawiać.

Kurs złotego w wąskiej konsolidacji na początku tygodnia

EBC na razie próbuje komenderować oczekiwaniami rynków finansowych i bardzo ostrożnie wypowiada się o skali całego cyklu zacieśnienia (rynek wycenia zaś sporo – ostatnio napisaliśmy na ten temat dość obszerny tekst). Pozostaje jednak pytanie, jak dużo podwyżek zdąży zrobić EBC, zanim globalne spowolnienie będzie silnie widoczne na horyzoncie. Naszym zdaniem niezbyt dużo, choć determinacja do podwyżek stóp procentowych jest duża. Pierwsze 2-3 podwyżki to autopilot, pod koniec roku zaczną się jednak schody. W okresie ostatnich 52 tygodni minimalny kurs euro wobec złotego wynosił 4,49 zł, a maksymalny 4,96 zł w marcu 2022 po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy kapitał uciekał od ryzykownych aktywów.

Teraz chcą tu zostać nie tylko goście, ale i sami Polacy. Z biegiem czasu będzie to również miało wpływ i zwiększy wartość polskiego złotego. Euro jest uważane za bardzo ważną walutę na rynku światowym i znajduje się na liście walut rezerwowych.

Rynek szacuje, że stopy procentowe zatrzymają… Atrakcyjne kursy i możliwość zawierania transakcji 24/7. Korzystaj z alertów walutowych, bądź na bieżąco z notowaniami i wymieniaj walutę po interesującym Cię kursie. Ceny konsumenckie w USA w lipcu nie wzrosły w porównaniu z czerwcem, to głównie zasługa obniżki cen paliw. W rezultacie roczna dynamika CPI wyhamowała mocniej od prognoz – z 9,1 do 8,5 proc. Choć jest to wymagający czas dla gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej, Tomasz Piwoński zwraca uwagę na to, co ostatnio wydarzyło się na rynkach finansowych w…

Uważamy, że FOMC dostarczy jeszcze pewnie w tym roku stopy na poziomie 3,5% i dalsze zacieśnienie nie będzie już konieczne z uwagi na wygasanie impulsu inflacyjnego oraz wyraźne wyhamowanie gospodarki. Sytuacja na rynkach finansowych jest taka, że inwestorzy czekają na kolejne decyzje Fed o podwyżkach stóp procentowych, a wysoka inflacja w USA wywołuje obawy, że gospodarka Stanów Zjednoczonych wpadnie w stagflację. – To fatalna mieszanka wybuchowa, która powoduje odwrót od rynków wschodzących przy jednoczesnym przyciąganiu kapitału do dolara – wyjaśnia ekspert CMC Markets. W rezultacie dolar umacnia się wobec innych walut. Rozpoczynają się wakacje, a polska waluta jest słaba.